F

Fotografia rodzinna w domu – jak się przygotować?

Przygotowując się do sesji rodzinnej w domu niezależnie od tego czy chcemy wykonać sesje narzeczeńską, rodzinną, zaręczynową, świąteczną czy ciążową nie wymaga wielkiego wkładu. Wystarczy ogarnąć szeroko rozumiany ład przestrzenny. Nie potrzebujemy do tego wielkich przestrzeni. Wasze gniazdo domowe w zupełności wystarczy gdyż przede wszystkim fotografia rodzinna to ludzie! Sezonowo zgodnie z porą roku, świętem, czy określoną okazją, warto zadbać też o tematyczne dodatki – przykładowo serduszka na sesję z okazji walentynek, kwiaty do sesji narzeczeńskiej, czy buciki do sesji ciążowej. Dla dzieci pod ręką koniecznie przydadzą się ulubione zabawki oraz przygotowane dodatkowe ubrania na wypadek ubrudzenia. Z kolei dla naszych czworonożnych pupili warto zadbać o małe smakołyki i coś ładnego do zabawy.

Sesje rodzinne w domu, jako idealne sesje lifestylowe

Dom to miejsce, które znamy najlepiej, a także czujemy się w nim bezpiecznie i komfortowo. Domowa atmosfera pozwala poczuć się przed obiektywem naturalnie i pokazać nasze autentyczne emocje. Dzięki temu sesja rodzinna w domu perfekcyjnie wpisuje się w nurt sesji lifestylowych! Kadry oddają niezmącone piękno prozy życia oraz rodzinne interakcje podczas codziennych czynności. Nic nie przysłania naszych uczuć! Fotograf delikatnie wtapia się w tło i nie ingerując w bieżący tok wydarzeń. Wszystko po prostu jest tak jak zawsze – normalne ubrania, zwykły makijaż, bez zdobnych kreacji, przerysowanych gestów i szalonych rekwizytów. Magia dnia codziennego, którą warto celebrować i wspominać! Co ciekawe to takie domowe sesje lifestylowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli również chcesz zorganizować sesję zdjęciową dla swojej rodziny w takim klimacie to napisz do mnie służę pomocą!

 Świąteczna sesja rodzinna w domu

 Zaletą czasu około świątecznego jest to, że rodzina częściej jest razem w domu. Brak szkoły, urlopy, dni wolne. Ten czas aż prosi o wykorzystanie, choćby właśnie na sesję rodzinną w naszym domu! Dziadkowie, rodzice i wnuki – wszyscy razem przy wielkanocnym, czy bożonarodzeniowym stole. Poza takimi typowymi religijnymi świętami, poszczególne rodziny często świętują swoje okolicznościowe wydarzenia, które też można wykorzystać do zdjęć! Osiemnastka dziecka, rocznica małżeństwa dziadków, czy zaręczyny. Przy tak ważnych okazjach, nasi najbliżsi również starają się zorganizować czas i pojawić się w rodzinnym domu. Jako fotograf rodzinny wiem, że często takie własne uroczystości są najpiękniejsze i wychodzą z nich najlepsze kadry, które później oglądane są przez pokolenia.

 Sesja dla rodziny w Tarnowie

 Sesje rodzinne w domu zazwyczaj wykonywane są przez miejscowych fotografów. Dlaczego? Często jest tak, że fotograf towarzyszy danej rodzinie przy wielu okazjach. Wielokrotnie sam miałem możliwość być fotografem ślubnym dla Pary Młodej, a następnie robić sesję rodzinną, czy świąteczną tej samej rodzinie! Warto zatem poszukując fotografa rodzinnego, skupić się na miejscu zamieszkania i danej okolicy. Wobec tego, jeśli poszukujesz fotografa na sesję w Tarnowie, to jestem do Twojej dyspozycji! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, pomogę w przygotowaniach i zadbam o przyjemną atmosferę podczas Waszej sesji rodzinnej. Zapraszam!

Trochę o bohaterach sesji  

Pewnego pięknego popołudnia miałem przyjemność fotografować uroczą rodzinkę – Igę, Damiana, Ninę i Mikołaja.
Z Igą i Damianem spotkałem się kilka dobrych lat temu fotografując ich piękny ślub. Do dzisiaj utrzymujemy przyjacielskie stosunki odwiedzając się wzajemnie. Iga posiada niesamowitą energię, którą zaraża wszystkich dookoła siebie krocząc przez życie zawsze z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem.
Zapraszam Was moi drodzy na krótką podróż w ich małym magicznym świecie :)

Jeśli poszukujesz szczegółowych informacji dotyczących zdjęć rodzinnych oraz sesji rodzinnych jak się przygotować na co zwrócić uwagę kliknij w interesujący Cię temat.

SCHOWAJ MENU