FOTOGRAF NA CHRZEST TARNÓW – ZDJĘCIA CHRZTU ŚWIĘTEGO TARNÓW

Fotograf na Chrzest Tarnów

Dobrze trafiliście! Zajmuję się nie tylko fotografowaniem ślubów, ale z powodzeniem i w dobrym guście sfotografuję Chrzest Święty lub jak kto woli Chrzty Święte.

Jak przygotować malucha do zdjęć podczas chrztu?

Chrzest już sam w sobie jest bardzo stresujący dla dziecka – dużo ludzi, ksiądz, cała ceremonia, gwar, a tu jeszcze ustawianie do zdjęcia. W celu zmniejszenia lęku i innych negatywnych emocji, warto przygotować maluszka na to wydarzenie. Można zacząć już na kilka tygodni przed, od wizyt w miejscach, gdzie jest głośniej i przebywa więcej ludzi. Warto oswoić dziecko z nietypowym zdobnym ubrankiem, a także obecnością aparatu. W ten sposób fotograf na chrzcie będzie miał prostsze zadanie, a tym samym kadry będą lepsze. Niemowlę, które nie będzie się bało zdjęć podczas chrztu, hałasów i przywyknie do ,,księżniczkowej” sukienki, czy mini garnituru, będzie znacznie spokojniejsze. Zdecydowanie sesja chrztu bez zapłakanego bobasa będzie lepiej się prezentować. A mniejszy stres pozytywnie wpłynie też na całą atmosferę, rodziców i gości!

Jak wygląda fotografowanie Chrztu Świętego:

Ponieważ każde zlecenie jest inne, nie posiadam standardowej oferty na fotografowanie Chrztu Świętego. Poniżej opiszę jednak zakres, jaki mogę dla Was wykonać fotografując uroczystość Chrztu Świętego. Dzięki temu będziecie mieli odpowiednią wiedzę dotyczącą tego jak pracuje fotograf podczas takiej uroczystości.

Sesja noworodkowa po Chrzcie Świętym

Wiele rodzin poza zdjęciami chrztu decyduje się również na dodatkowe ujęcia już po nabożeństwie w kościele. Zdjęcia wykonywane są w trakcie rodzinnego obiadu z poszczególnymi członkami rodziny, lub tuż po nim. W zależności od preferencji można połączyć fotografię chrztu z sesją noworodkową. Możemy ją wykonać w plenerze po ceremonii lub we własnym mieszkaniu by zrobić zdjęcia w nurcie lifestylowym. Często też rodzice przygotowują kilka zestawów ubrań, czy dodatki, z którymi chcieliby uwiecznić swoją pociechę. W takiej kombinacji fotograf na chrzest realizuje od razu bardziej rozbudowaną wersję sesji. W odróżnieniu od tradycyjnej sesji z chrztu w postaci reportażu z tego wydarzenia, w ciągu jednego dnia powstaje zarówno reportaż, jak i sesja dziecięca, lub rodzinna. Łączenie zdjęć z chrztu z sesja rodzinną to świetny pomysł na zapis wszystkich emocji i miłości członków rodziny do maleństwa.

Sesja portretowa po uroczystości Chrztu Świętego w kościele?

Jasne, po zakończonej Mszy możemy udać się pod ołtarz lub chrzcielnicę, gdzie wykonam zdjęcie grupowe gości, a jeśli tylko będziecie mieli ochotę i czas to możemy zrobić krótką sesję portretową. Ów sesja może na przykład wyglądać tak, że rodzice trzymają pociechę na rękach, a zaproszeni goście podchodzą do wspólnego zdjęcia.

Z

Zaglądnijcie do galerii poniżej.

Zamieściłem tam moje ulubione zdjęcia, które wykonałem podczas naszych spotkań.

BON PODARUNKOWY NA SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ

Voucher na Chrzest Święty.
Możesz nabyć wyjątkowe zaproszenie w postaci bonu podarunkowego na wykonanie reportażu z Chrztu Świętego, sesji rodzinne, portretowej lub innej usługi fotograficznej. To ty decydujesz o tym na jaki rodzaj fotografii i w jakim terminie wykorzystasz Voucher. Bon podarunkowy możesz zakupić dla siebie lub swoich bliskich i podarować go im w prezencie.
Szczegóły dotyczące vouchera znajdziesz w linku poniżej.

Zaproszenie na sesję zdjęciową w postaci bonu podarunkowego

Album z uroczystości Chrztu Świętego.

Żadne zdjęcie nie prezentuje się tak dobrze jak oddane i pokazane w profesjonalnym albumie. Dziś w dobie aparatów cyfrowych coraz mniej zdjęć oglądamy. Często robimy zdjęcia,  jednak w ogromnych ilością lądują one na dyskach komputera. Po pewnym czasie zapominamy o nich. Album to pamiątka rodzinna, która poprzez swój niebanalny desing świetnie prezentuje się na półce pośród książek czy w towarzystwie innych albumów. Do albumu możemy szybko sięgnąć i przypomnieć sobie,  a zarazem powspominać te piękne chwile, które minęły.

Odpowiednio zaprojektowany album przedstawi nie tylko same zdjęcia z Chrztu, ale i też wspólnie spędzone chwile na przygotowaniach, wspomnianej sesji portretowej rodziców oraz przyjęcia z zapewne wyjątkowym tortem.

Tak właśnie może wyglądać reportaż z Chrztu Świętego oraz zdjęcia z Chrztu Świętego.
Oczywiście, jak już wspomniałem powyżej, zakres moich usługi może być inny w zależności od tego czego oczekujecie podczas fotografowania Chrztu.
Pomocnym będzie poniższy formularz kontaktowy: możecie w nim zapytać o ofertę oraz napisać jakich usługi oczekujecie.

J

Jak wybrać profesjonalnego fotografa na chrzest?

Wybór fotografa dziecięcego nigdy nie jest prosty. W końcu chodzi tu o Waszego maluszka! Młodzi rodzice często idą za radą znajomych, lub wybierają fotografa na chrzest, który wcześniej był ich fotografem ślubnym. Oczywiście popularne jest także poszukiwanie fotografa w Internecie poprzez sprawdzanie w Google takich fraz, jak: ,,fotograf chrzest”, ,,zdjęcia chrzest”, czy ,,sesja chrzest”. Poszukując online pamiętaj przede wszystkim o sprawdzeniu portfolio fotografia, opinii innych klientów oraz obowiązkowo skontaktuj w sprawie konsultacji szczegółów wcześniej niż w dzień chrztu. Doświadczony fotograf powinien doradzić Ci, jak przygotować niemowlę do zdjęć oraz zaproponować koncepcję sesji podczas chrztu, lub także tuż po nim.

Fotograf na chrzest w Tarnowie

Przy sesji z chrztu warto postawić na fotografa rodzinnego, który mógłby w przyszłości wykonywać dla Was kolejne sesje dziecięce. W ten sposób Wasze dziecko oswoi się z daną osobą i w przyszłości będzie mniej się stresować. Zdjęcia z chrztu będą, jakby preludium do dalszej owocnej współpracy i kolejnych pięknych ujęć. Tu trzeba mieć na względzie, by takowy fotograf na chrzest był z Waszej rodzinnej miejscowości, lub najbliższych okolic. Jeśli poszukiwania opierasz na Internecie to nie zapomnij do frazy w wyszukiwarce dodać swojego miasta – tak dla przykładu może być to ,, fotograf na chrzest Tarnów”. Tym sposobem trafisz na strony fotografów, którzy działają właśnie w tym regionie. Oczywiście, jeśli nie mieszkasz w Tarnowie a w innym mieście np. Krakowie Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy, Brzesku, Bochni czy Wieliczce to również zapraszam też do siebie! Przejrzyj moje zdjęcia i napisz w razie pytań :)

SCHOWAJ MENU