K

Kiedy wykonać sesję ślubną?

Pewnie nie jeden raz zadawaliście sobie pytanie kiedy wykonać sesje ślubną.
Czy wykonać ją w dniu ślubu czy w innym terminie po ślubie?

Jako fotograf z 10 letnim doświadczeniem postaram się Wam przybliżyć nieco temat sesji plenerowych, ich przebiegu, organizacji i czasu jaki należy poświęcić na zdjęcia ślubne w plenerze.

Nie ma się co czarować, ślub i wesele to wydarzenia, w których większość z nas uczestniczy od początku do końca tylko raz w swoim życiu. Z wieloma rzeczami spotykacie się po raz pierwszy i te klika poniższych zdań – mam nadzieję – posłuży Wam jako dobra wskazówka.

Kiedy zacząć planować sesje ślubną?
Jak już wiecie, sesję można wykonać w dniu ślubu oraz w innym dniu niż dzień ślubu. To od Was zależy czego tak naprawdę chcecie i potrzebujecie.

Wykonując sesje plenerowa w dniu ślubu.
Ideą zdjęć ślubnych jest fotografowanie dwójki zakochanych osób, pokazanie ich miłości, wzajemnych spojrzeń, uczuć oraz gestów. Od 10 lat fotografuje śluby. Przez te kilka ostatnich lat obserwowałem zmieniającą się modę na sesje plenerowe na zamkach, w wodzie, industrialnych miejscach, starych fabrykach, lasach, łąkach, kinie, basenie itp. A w dzisiejszym świecie ludzie przestali zwracać uwagę na miejsca. Dla mnie jako fotografa liczy się pokazanie wzajemnego, niesamowitego uczucia krążącego w Waszych sercach. Widziałem wiele wspaniałych par i ich wzajemnych spojrzeń i nigdy nie były one tak urocze i wyraziste jak te w dniu Waszego ślubu.

Ile czasu potrzebujemy na wykonanie dobrej sesji w dniu ślubu?
To wszystko zależy od Was, jednak jeśli dacie mi pełną dowolność gwarantuję Wam, że w przeciągu 30 minut jestem w stanie wykonać świetną sesję ślubną w dniu Waszego ślubu. Oczywiście jeśli dysponujecie większą ilością czasu i możecie go przeznaczyć na sesje to jestem do Waszej dyspozycji.

Pamiętajcie, że wykonując sesje w dniu ślubu możecie ograniczyć swoje koszty związane z wizytą u stylisty fryzjera czy kosmetyczki. Nie musicie brać dodatkowego dnia wolnego w pracy na przygotowanie się do późniejszej sesji. Cena u fotografa będzie również niższa za usługę w momencie wybrania przez Was opcji z plenerem w dniu ślub.

Gdzie ją wykonać?
Zazwyczaj każdy lokal czy restauracja, która organizuje przyjęcia weselne ma w swoim otoczeniu – ogrodzie lub niedalekiej odległości miejsca, które śmiało możemy wykorzystać do wykonania świetnych zdjęć plenerowych.

W zasadzie nie ma miejsca, w którym nie dało by się wykonać sesji plenerowej, ogranicza nas więc tylko wyobraźnia. I wbrew pierwszym skojarzeniom wcale nie musi odbywać się ona na zewnątrz :)

Przykłady kilku sesji możecie zobaczyć poniżej
Romantyczna sesja plenerowa w lezie i nad jeziorem
Sesja plenerowa w Pałacu Goetz w Brzesku
Sesja ślubna przy Willi Tadeusz w Lanckoronie

A jeśli jeszcze nie macie swojego wymarzonego miejsca na wesele to zapraszam Was do przeglądnięcia – stworzyłem listę najlepszych miejsc na wesele – Oryginalne miejsca na wesele Tarnów czyli subiektywna lista najciekawszych miejsc na przyjęcie ślubne w Tarnowie, Małopolsce i okolicy.

Kiedy wykonać sesję ślubną? fotograf ślubny z Tarnowa sesja ślubna w dniu ślubu - fotograf ślubny z Tarnowa plener ślubny w dniu ślubu - fotograf ślubny z Tarnowa plener ślubny w dniu ślubu - fotograf Tarnów zdjęcia plenerowe w dniu ślubu fotograf tarnów kraków plener ślubny w dniu ślubu - fotograf brzesko kiedy wykonać plener ślubny czy w dniu ślubu czy w innym dniu dlaczego wykonać plener ślubny w dniu ślubu ? plener ślubny w innym dniu niż dzień ślubu

SCHOWAJ MENU