JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI DZIECIĘCIEJ / RODZINNEJ

J

Jak przygotować się do sesji dziecięcej – PORADNIK.

Od wielu lat fascynują mnie zdjęcia portretowe. Tak naprawdę od zdjęć portretowych zaczęła się moja zabawa z pierwszym aparatem.
Bez wątpienia zdjęcia rodzinne to jedna z najpiękniejszych usług jakie współcześnie człowiek może sobie zwyczajnie zafundować. To pamiątka, która pozostanie na lata.

Poniżej przygotowałem krótki poradnik, który odpowiada na kilka istotnych kwestii dotyczących sesji dziecięcej oraz sesji z dzieckiem lub dziećmi. Pytania i odpowiedzi zebrałem w jednym miejscu i z czasem będę dopisywał kolejne na najczęstsze Wasze rozterki.
W poniższym poradniku będę wymiennie używał sformułowania sesji dziecięcej oraz sesji rodzinnej.

 

1. Gdzie najlepiej wykonać sesję dziecięcą?

Nie ma jednej odpowiedzi i złotego środka na to pytanie. Sesję zdjęciową z dziećmi możemy wykonać u Was w mieszkaniu, domu, na ogrodzie, kwitnącej łące, sadzie z jabłoniami, nad jeziorem tworząc sesję rodzinną w plenerze. Jako fotograf rodzinny z przyjemnością wybiorę się też z Wami do lasu aby stworzyć świetną pamiątkę w postaci niezapomnianych zdjęć fotografując Was i Wasze pociechy, tworząc przy tym niezapomniane zdjęcia rodzinne.

Do wykonania sesji dziecięcej w domu nie potrzebujemy dużych przestrzeni, ważne są dla mnie relację między ludźmi, których fotografuje. Jeśli sami nie macie pomysłu na wybór miejsca do sesji rodzinnej możecie śmiało napisać – pomogę Wam i na pewno wspólnie wybierzemy wspaniałe miejsce, w którym wykonamy piękne zdjęcia rodzinne.

sesja dziecięca poradnik do odpowiadający na pytania dotyczące jak przygotować się na sesje dziecęcą

2. Jak ubrać się na wspólną sesję z dziećmi?

Najlepiej na sesję dziecięcą ubrać się luźno i wygodnie. Tak abyście czuli się swobodnie w rzeczach, które macie na sobie. Mogą to być zarówno spodnie dresowe lub elegancka koszula. Fajnie, aby te barwy były w spokojnych tonach, spójne i nie odciągały uwagi od tego co najważniejsze w sesjach rodzinnych. Super jeśli będziecie ubrani w podobnym stylu. Jeśli na sesji rodzinnej stawiamy na luz i swobodę w poruszaniu się, to proponuję aby wszyscy uczestnicy byli ubrani luźno, jeśli natomiast stawiamy na elegancję, to dotyczy ona wszystkich. Gwarantuję, że da to na pewno dobry efekt na zdjęciach rodzinnych.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyście w trakcie zdjęć rodzinnych zmienili garderobę.

jak przygotować się na sesje dziecięcą - Jak ubrać się na wspólną sesję z dziećmi?

3. Ile czasu trwa sesja dziecięca?

Czas sesji uzależniony jest od pakietu, który wybierzecie oraz od tego co chcemy uzyskać na zdjęciach.

jak przygotować się na sesje z dziećmi - kilkanaście wskazówek odpowiadających na pytanie jak przygotować się na sesje z dziećmi, wyjaśnienia i porady przedstawia fotograf z Tarnowa Sławek Stelmach

4. Czy dojeżdżasz sam na sesję dziecięcą?

Oczywiście. Jestem mobilny i nie musicie się martwić o mój dojazd. Spotykamy się pod wcześniej ustalonym adresem lub lokalizacją i wspólnie bawimy się podczas Waszych zdjęć rodzinnych.

sesja dziecięca, poradnik do sesji dziecięcej. Zastanawiasz się jak przygotować się do sesji dziecięcej ? odpowiedz na wszystkie pytania znajdziesz w poniższym pogadniku.

5. Co zabrać na sesję dziecięcą / rodzinną?

Najważniejsze to sporo uśmiechu i rodzinę oczywiście. Jeśli macie jakieś gadżety i chcielibyście je wykorzystać na rodzinnej sesji zdjęciowej zabierzcie je ze sobą. W miesiącach letnich zadbajcie o butelkę z wodą i ewentualnie o jakieś przekąski dla Waszych dzieciaków. Sam mam dwójkę pociech i z doświadczenia  wiem, że gdy tylko wyjdziemy z auta w moich dzieciach odzywa się wilczy głód i hasło „mamy jakąś przekąskę?”. Zimą proponuję sanki, ciepłe rękawicę, czapkę i szalik, a po sesji ciepłą czekoladę lub kakao.

zafunduj sobie prezent w postaci sesji dziecięcej. Stwórzmy razem wspólną pamiątkę w postaci zdjęć, którą będziecie oglądali przez lata

6. A co z pupilem, mamy pieska czy możemy go zabrać na sesję?

Oczywiście! Wasz pupil to obowiązkowa dodatkowa gwiazda na naszej sesji. Jeśli jest członkiem Waszej rodziny musi znaleźć się na zdjęciach rodzinnych.

sesja dziecięca z Twoim pupilem. Zobacz poradnik na sesje dziecięcą.

7. Ile kosztuje sesja dziecięca?

Koszt sesji dziecięcej nie jest wysoki. Z pewnością mieści się w budżecie każdej rodziny. Jest on uzależniony od kilku czynników. Terminu sesji zdjęciowej, ilości zdjęć, czasu realizacji sesji, dojazdu i dodatków. Mieści się on w przedziale od 300 do 600 zł. 

jaki jest koszt sesji dziecięcej ? na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym poradniku do sesji.

8. Ile zdjęć dostaniemy po sesji dziecięcej?

Ilość zdjęć, które otrzymacie po sesji rodzinnej uzależniona jest od pakietu, który wybierzecie. Po sesji możecie zwiększyć ilość zdjęć oraz domówić dodatkowe ujęcia wybierając je z całego materiału, który wykonam podczas sesji rodzinnej.

co musisz wiedzieć przed sesją dziecięcą i rodzinną ? jeśli tego nie wiesz to koniecznie zaglądnij do poradnika dotyczącego sesji dziecięcej.

9. Czy dostaniemy odbitki lub spersonalizowany fotoalbum z sesji rodzinnej?

Tak, posiadam pakiet, który zawiera w sobie odbitki w wysokiej rozdzielczości na papierze jedwabnym. Informacje o fotoalbumie również znajdziecie w ofercie.  

sesja rodzinna w parku

10. Czy musimy umieć pozować do zdjęć?

Oczywiście, że nie. Unikam pozowania jak ogień wody! Chciałbym pokazać Was na sesji rodzinnej dokładnie takimi jakimi jesteście. Jeśli lubicie się przytulać – pokażcie mi jak. Jeśli lubicie łaskotki pokażcie jak się przy tym śmiejecie. Budujecie z klocków lego? To wspaniale! Ja też je lubię i chętnie z Wami coś zbuduję, oczywiście po sesji!

sesja dziecięca w lesie

11. Jak pracujesz podczas sesji dziecięcej?

Właśnie nie pracuję – SERIO! Staram się tym bawić i dzięki temu fotografowanie sprawia mi ogromną radość. Cieszę się jak małe dziecko fotografując ludzi i  relacje między nimi. Jak pewnie zdążyliście się zorientować fotografuje od 10 lat również śluby. Obecnie z wieloma Parami, a w zasadzie teraz już rodzinami, spotykam się na sesjach rodzinnych utrzymując przyjacielskie relacje. Nie oszczędzam swoich aparatów – podczas sesji rodzinnej wykonuję sporo zdjęć dbając o ich naturalność . Na sesji często uczestniczę z Wami we wspólnych spacerach, grze w piłkę, czy układając klocki. W taki sposób ludzie przestają zwracać uwagę na moje aparat, a ja mam niepozowane i w pełni naturalne zdjęcia.

sesja córeczki w lesie, portret dziecka w lesie.

12. Jak długo będziemy czekali na nasze zdjęcia z sesji dziecięcej?

Niedługo. Po 14 dniach zdjęcia są już po selekcji, obrobione i przygotowane dla Was. Jeśli wchodzi w grę wykonanie fotoksiążki, to należy doliczyć 14 dni na jej zaprojektowanie i wykonanie.

czy pozować na sesji rodzinnej ? na to pytanie odpowiem w poradniku do sesji dziecięcej

13. Pracujesz sam czy z kimś?

Pracuję sam, nie korzystam z usług innych usługodawców w kwestii wykonania i obróbki zdjęć. W przypadku wykonania fotoalbumów korzystam z profesjonalnej firmy która robi dla Was cuda :)

jak pracuje fotograf na sesji dziecięcej.

14. Wschód czy zachód słońca?

Zdjęcia o wschodzie są niepowtarzalne, ale… Wyśpijcie się. Na pewno nie chcecie budzić swoich dzieci na w środku nocy, bo podczas sesji będą niewyspane i mogą marudzić. Dlatego zdecydowanie zachód. Ciepłe światło podczas naszej wspólnej wycieczki po łące czy do lasu zdecydowanie lepiej wpisze się w klimat zdjęć rodzinnych.

kiedy wybrać się na sesje dziecięcą ? jak często fotografować swoje dzieci.

15. Kiedy wykonać sesję dziecięcą?

Zanim dzieci Wam dorosną – cieszmy się szczęściem ulotnych chwil. Sesja rodzinna pozwoli Wam po latach sięgnąć do wspomnień, które towarzyszą Wam dzisiaj. Za kilka lat Wasze dzieci będą większość czasu spędzały ze swoimi rówieśnikami, a za kolejne kilka lat mogą wyjechać na studia, zaś wspomnienia po sesji rodzinnej w postaci zdjęć lub fotoalbumów zostaną z Wami na zawsze. Nie oznacza to, że nie można wykonać zdjęć z nastolatkami, które z kolei będą bazować na wspólnej przyjaźni i dobrej zabawie.  


Bon na sesje zdjęciową tarnów

Bon na sesję zdjęciową jako prezent do wykorzystania na fotografię dziecięcą

Bon na sesje zdjęciową to idealny prezent dla Twoich bliskich. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji i stwórzmy razem wspaniałą pamiątkę w postaci zdjęć. Bon możesz wykorzystać na sesje rodzinną, dziecięcą, portretową lub inną. Szczegóły dotyczące bonu na sesję zdjęciową znajdziesz w linku poniżej.

Zobacz również moje zdjęcia na portalach społecznościowych

SCHOWAJ MENU