N

Najczęściej zadawane pytania.

W jakim rejonie pracujesz?
Mieszkam w Tarnowie, natomiast żadna odległość nie stanowi dla mnie problemu – pracuję wszędzie tam gdzie mnie zaprosicie :)

Jak wygląda Twoja praca?
W skrócie… pracuję tak aby nie ingerować w otoczenie i być niezauważalnym. To Wy z dużym wyprzedzeniem planujecie ten wyjątkowy dzień, a ja poprzez swoje doświadczenie, możliwość przewidywania ruchów/gestów rejestruję go schowany za aparatem, ciesząc się z kadrów, które zapisuję.

Co jest dla ciebie ważne w dniu ślubu?
Wasz luz, uśmiechy i swoboda, chciałbym abyście w dniu ślubu zajęli się sobą i dobrze bawili z Waszymi gośćmi.

Ile zdjęć dostajemy i w jakiej postaci?
To zależy od wybranego przez Was pakietu. Pakiety różnią się od siebie ilością zdjęć – szczegóły przedstawię po uzupełnieniu formularza kontaktowego.

Umowa z fotografem ślubnym?
Jasne. Z każdym klientem podpisuje umowę. W umowie określamy jasne warunki współpracy, rozliczenia oraz niezbędne informację, dzięki czemu będziecie wiedzieli co i w jakim terminie otrzymacie. Umowa daje Wam gwarancję, że zjawie się w wyznaczonym dniu aby fotografować Wasz piękny dzień.

Czy możemy się z tobą spotkać przed podpisaniem umowy?
Jasne, przed podpisaniem umowy chętnie się z Wami spotkam na pysznej kawie. Podczas spotkania opowiem o tym jak pracuję, na co warto zwrócić uwagę w dniu Waszego ślubu, a Wy opowiecie mi co jest dla Was ważne i jak wymarzyliście sobie ten wyjątkowy dzień.
Jeśli z różnych względów spotkanie nie jest możliwe możemy porozumieć się przez telefon lub skype.

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską?
Sesja narzeczeńska stanowi unikatową pamiątkę okresu jakim jest narzeczeństwo. Często zdjęcia z sesji narzeczeńskiej okazują się przydatne do stworzenia wyjątkowego upominku dla rodziców, jaki otrzymują od Was w dniu ślubu.
Sesja narzeczeńska na pewno też pozwala zaprzyjaźnić się z Wam z obiektywem, a mnie poznać bliżej Was, Wasze zachowania i oczekiwania, co ułatwi nam luźną i bezstresową atmosferę w dniu Waszego ślubu, a to z pewnością wpłynie na jakość zdjęć.

Przygotowania – czy warto je fotografować?
Nawet bardzo. To Wy decydujecie o tym kiedy i gdzie zaczynam fotografować. Podczas pracy zależy mi na pokazaniu historii z dnia Waszego ślubu. Pełen reportaż powinien mieć dla mnie początek, środek i zakończenie. Bez tego ciężko jest pokazać spójny materiał, przedstawiający historię z Waszego ślubu, który będziecie oglądali przez lata.

Sesja plenerowa w dniu ślubu czy w innym dniu?
To zależy od Waszych oczekiwań, czasu jakim dysponujecie, często także pogody, czy dostępności wybranego przez Was miejsca sesji ślubnej. Szerzej na ten temat możecie poczytać w artykule.

Czy wykonujesz zdjęcia portretowe z rodziną/znajomymi w dniu ślubu?
Tak oczywiście – uważam, że to jeden z ważniejszych punktów Waszego przyjęcia. Przecież nie możemy zapomnieć o zdjęciach z Waszymi najbliższymi.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii na fotografowanie celebracji liturgicznych?
Tak posiada stosowny kurs.

Czy wykonujesz albumy ślubne?
Jasne. Dobre zdjęcia zasługują na najlepszą oprawę. Biorąc pod uwagę, że albumy najlepiej ogląda się, a nie o nich opowiada, zapraszam na spotkanie. Jestem przekonany, że zakochacie się w ich jakości i wyglądzie.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?
Zdjęcia do albumu są wybierane przeze mnie. Albumy projektuje tak, aby zawrzeć w nich historię z dnia Waszego ślubu, stąd też każdy projekt jest inny, jedyny w swoim rodzaju. Układ stron oraz rozmieszczenie zdjęć na rozkładówkach są zależne od tego jak przebiegał dzień Waszego ślubu . Według mnie cały projekt musi być spójny, a zdjęcia muszą wzajemnie do siebie pasować i korelować ze sobą oraz opowiadać Waszą historię.

Czy przed wydrukiem albumu możemy go zobaczyć i dokonać poprawek?
Oczywiście, że tak. To nieodłączny element naszej współpracy. Chciałbym abyście zaglądali do niego często i z uśmiechem na twarzy, więc projekt musi być indywidualnie dostosowany do Waszych preferencji.

Jaka jest cena za usługę?
Cena jest uzależniona od terminu Waszego ślubu, odległości jaką muszę pokonać jadąc na zlecenie oraz od wybranego przez Was pakietu – szczegóły oferty dopasowanej do Waszych potrzeb z przyjemnością wyślę Wam drogą mailową, po uprzednim uzupełnieniu formularza kontaktowego.

Kiedy ustalamy szczegóły dotyczące naszego ślubu?
Dokładnymi ustaleniami dotyczącymi Waszego ślubu  zajmiemy się podczas rozmowy telefonicznej w tygodniu przed ślubem. Kilka dni przed planowanym wydarzeniem mamy pewność, że już nic w organizacji się nie zmieni, a te kilka dni przed ślubem dokładnie wiece co, kiedy, gdzie i o której się będzie działo :)

SCHOWAJ MENU