PORADNIK

to zbiór moich przemyśleń, które mogą Wam posłużyć przy organizacji Waszego ślubu, a dzięki tym kilku sugestiom, możecie go lepiej oraz sprawniej zorganizować. Zadbać o rzeczy, które być może są „detalami” ale dzięki tym detalom fotografie przeze mnie wykonane mogą być zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze :).

SCROLLUJ PONIŻEJ

1) Przygotowania czyli malowanie i ubieranie sukni – fajnie jeśli są i jeśli będę na nich obecny. Chciałbym dla Was zapamiętać historię z dnia ślubu zaczynając właśnie od metamorfozy. Niełatwo jest pokazać reportaż, który rozpoczyna się gdy Pani młoda stoi w sukni czekając na przyjazd przyszłego męża albo co gorsza jak spotykamy się pod kościołem :). Zdecydowanie przyjemniejsze są w odbiorze zdjęcia, które mają swój początek na przygotowaniach, rozwinięcie w trakcie całego dnia i dobre zakończenie. Zapewne macie jeszcze dużo czasu, więc zaplanujcie swoje przygotowania tak, aby zaczynały się o dogodnej dla Was godzinie.

2) Zespół i ich baner reklamowy. Spotkałem się kilka razy z sytuacją, że na przyjęciu stał sobie do niczego nie pasujący baner reklamowy. Wyobraźcie sobie Wasz pierwszy taniec a w tle odwracający uwagę BANER :)

3) Jeśli na przyjęciu pojawi się filmowiec, warto zadbać o to by był to ktoś odpowiedni z dobrym sprzętem. Zadbajcie proszę o to by osoby filmujące nie wystawiały halogenów budowlanych ani innych lamp oświetleniowych ze światłem ciągłym na sali. Niszczy to klimat, który panuję na parkiecie a tym bardziej zabija kolorowe światła, które ma zespół – poniżej zdjęcie wykonane telefonem :)

4) Poproście Waszych gości, żeby nie robili zdjęć w kościele, tym bardziej podczas przysięgi.

5) Ławki w kościele. Nie wiem jaki możecie mieć na to wpływ ale zdjęcia lepiej wyglądają jeśli przestrzeń w przednich ławkach jest wypełniona przez Waszych gości. Sytuacja wygląda nieciekawie jeśli wchodzimy do dużego kościoła a ludzie rozsiądą się po 2-3 osoby w ławce w tylnej części kościoła. Wspomnijcie o tym by usiedli bliżej Was w trakcie zapraszania na uroczystość.

6) Wejście do kościoła. Niezależnie od tego czy idziecie razem, czy Panią Młodą prowadzi Ojciec, podążajcie do ołtarza wolno, spokojnie równym krokiem. Nie spoglądajcie na mnie i aparat. Nie kierujcie głowy w dół – bo będziecie wyglądali jakbyście podążali na skazanie J. Najlepiej jeśli podążając do ołtarza będziecie uśmiechając się spoglądali na waszych gości. Zastanówcie się czy nie poprosić świadków aby już czekali na swoich wyznaczonych miejscach, dzięki temu podczas wejścia na ołtarz cała uwaga Waszych gości skupi się na Was. Na zdjęciach nie będzie też nikt wystawał zza Waszych pleców.

7) Jeśli macie możliwość, zadbajcie o to by Wasi świadkowie w kościele siedzieli nie bezpośrednio za Wami lecz z boku. W niektórych kościołach kadrowanie jest bardzo mocno ograniczone, a zdecydowanie ładniej wyglądają zdjęcia jeśli przestrzeń za Wami jest równomiernie rozmyta pokazująca architekturę kościoła (zdjęcie poniżej) niż wystające głowy światków zza Waszych pleców.

8) Przysięga. Najlepiej jeśli będziecie stali przodem do siebie.

9) Buziak po przysiędze – będzie ? jeśli tak to koniecznie dajcie znać.

SCHOWAJ MENU